هانا

اپلیکیشن هانا گیم

امروزه کودکان نیاز به توجه‌های بیش‌تر در زمینه رشد شناختی و اجتماعی در کنار انواع سرگرمی دارند. در دنیا، استفاده از تکنولوژی‌ها برای اثر‌بخشی و یادگیری هرچه بیش‌تر کودکان طرفدارهای فراوانی دارد. پیوند دانش و تکنولوژی در این زمینه شایان توجه و یادآوری است. یکی از ابزارهای سرگرم‌کننده که کودکان در سرتاسر دنیا به‌آن علاقه دارند، بازی‌های موبایل هستند. اگر دیده باشید کودکان علاقه فراوانی به‌دست‌گرفتن موبایل و سرگرم‌شدن به‌وسیله آن دارند.

هانا - مرکز پژوهشی روان شناختی سروهانا

بازی هانا برای موبایل‌ها و گوشی‌های هوشمند طراحی شده است. هانا یک بازی روان‌شناختی است و ویژگی اصلی این بازی تقویت مهارت های شناختی و اجتماعی کودکان است. کودک، بی‌آنکه بداند مدت‌ها وقتِ خود را صرف بازی می‌کند، اما در پَسِ ماجرا او مشغول تقویت مهارت‌های شناختی‌اش است.

شاید جالب باشد بدانید منظور از مهارت‌های شناختی چگونگی تفکر، درک، یادآوری و یادگیری در افراد است. مهارت های شناختی راه کاربست، اکتساب، تبدیل، دخیره‌سازی و توصیف هرآن‌چه که مربوط به دانش وفرآیند یادگیری است را نشان می‌دهد. مهارت‌های شناختی به‌طور اجمالی شامل هوش، استدلال، حافظه، ادراک، حل مسئله، زبان و تصمیم‌گیری می‌باشد.

هانا تلاش می‌کند هزینه های رایج و موجود را برای خانواده ها تا حد قابل توجهی کاهش دهد و در مقابل اثر‌بخشی روان‌شناختی، عمیق و بلند‌مدت داشته باشد.

هانا، توسط یک تیم روان‌شناس و بازی‌ساز طراحی، تولید وارائه شده است. هانا، تلاش کرده روندِ تأثیرگذاری‌اش را مطابق بر داده‌های دانش روان‌شناختی پیش ببرد و برای همین، زمانی که کودک مشغول بازی است، گزارش کاملی از وضعیت مهارت‌های شناختی او به‌دست می‌آید.

این گزارش نشان می‌دهد کودک در چه مواردی توان‌مندی و در چه مواردی نیازمند توجه و تقویت هر چه بیش‌تر دارد. خانواده‌ها، می‌توانند پس از آن‌که کودک‌شان سرگرمِ بازی هانا می‌شود، گزارشی از وضعیت مهارت‌های شناختی به‌دست بیاورند. این اطلاعات که شامل نقاط قوت و ضعف کودک بوده، علاوه بر آن‌که در خود بازی و با توجه به مراحل مختلف صورت گرفته، تقویت با سرگرم‌شدن و لذت را نیز داراست. نکته مهم درباره اپلیکیشنِ بازی هانا این است که خانواده‌ها را در جریان جزئی‌ترین ویژگی‌های فرزندشان قرار می‌دهد، و شناخت هرچه بیش‌تر را برای آ‌ن‌ها محقق می‌سازد.

درباره سروهانا

00

Cart