“هانا” اپلیکیشن خلاق در زیست بوم خلاق


فینالیست جشنواره بازی‌های جدی رایانه‌ای

امروزه کودکان نیاز به توجه‌‌ بیش‌تر، در زمینه رشد شناختی و اجتماعی دارند. در دنیا، استفاده از تکنولوژی‌ها برای اثربخشی و یادگیری هرچه بیش‌تر کودکان طرف‌دار فراوان دارد. یکی از ابزارهای سرگرم‌کننده که کودکان در سرتاسرِ دنیا به‌آن علاقه‌ دارند، بازی‌های موبایل هستند. «هانا»، بازی‌ای است طراحی شده برای گوشی‌های هوش‌مند. «هانا» یک بازی روان‌شناختی است و ویژگیِ اصلی این بازی تقویت مهارت‌های شناختی و اجتماعی کودکان است. کودک، بی‌آن‌که بداند مدت‌ها وقت خود را صرف بازی می‌کند، اما در کُنهِ ماجرا او مشغول تقویت مهارت‌های شناختی‌‌اش است. مهارت‌های شناختی به‌طور اجمالی شامل هوش، استدلال، حافظه، ادراک، حلِ‌مسئله، زبان و تصمیم‌گیری می‌باشد.

«هدف هانا» کمک به والدین برای شناخت هرچه بیش‌تر کودکان می‌باشد. امروزه والدین به اهمیت دانش روان‌شناسی بیش از پیش پِی برده‌اند. شناسایی نقاط ضعف و قوت در سال‌های اولیه، راه سلامت روان را نسبت به قبل روشن ساخته و خانواده‌ها را از دغدغه‌ و نگرانی‌های احتمالی آینده دور می‌سازد.

شایان توجه است که به‌ لطف حضور بازی «هانا» در فینال جشنواره بازی‌های جدی رایانه‌ای در سال 1398، شرکت “سروهانا” به‌عنوان شرکت ‌خلاق معرفی گردید و پس از آن با درخواست بررسی که از سوی شرکت به “کارگروه ارزیابی دانش‌بنیان” ارائه شد، به تازگی سروهانا” به‌واسطه‌ هانا به‌عنوان “شرکت دانش‌بنیان” مورد تأیید قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید