اخبار و مقالات

اسفند 4, 1398

اگر یک زندگی شاد می‌خواهید، باید معتبر باشید.

 روابط ..سنگ‌بنا – اعتماد

خانواده یکی از نهادهای مهم جامعه بشری است که زیربنایی‌ترین و اولین نهاد اجتماع به‌شمار می‌رود. تاثیر خانواده بر رشد، تعادل و شکوفایی افراد و جامعه به حدی است که هیچ صاحب نظری نمی‌تواند آن را انکار کند؛ زیرا خانواده مناسب‌ترین نظام برای تامین نیازهای مادی، روانی و معنوی بشر بوده و بهترین بستر را برای تامین امنیت و آرامش روانی اعضا، پرورش نسل جدید و اجتماعی‌کردن فرزندان و برآورده ساختن نیازهای عاطفی افراد فراهم نموده است.

اعتماد، آن‌قدر توانمند است که به‌تنهایی می‌تواند منجربه نزدیک‌تر شدن یا جداکردن شما و همسرتان شود. اعتماد یکی از پایه های اصلی هر زندگی زناشویی است که توسعه و رشد آن درون رابطه به شما کمک خواهدکرد تا با هم رشد کنید، در کنار هم  احساس خوشحالی و احترام داشته و مشکلات زندگی را از پا در بیاورید.

وقتی شما ازواژه‌ی “ما” به جای “من” استفاده می‌کنید، یک ارتباط قوی را می‌سازید و اعتماد به همسرتان را شکل می‌دهید.

خودتان باشید. شریک زندگی‌تان می‌تواند بفهمد که شما مانند او انسان هستید و اینکه “عالی نباشید” چیز بدی نیست. اگر یک زندگی شاد می‌خواهید، باید معتبر باشید.

حریم شخصی یکدیگر را محترم بشمارید.
هر فردی باید بپذیرد که طرف مقابل هم انسان است و هر انسانی به فضا و حریم خصوصی نیاز دارد. انتظار این‌که همسرتان همه چیز را به شما بگوید و هیچ رازی نداشته باشد، بی مورد است. باید قبول کرد فرد مقابل می‌تواند موضوعاتی یا وسایلی شخصی، مانند کیف، گوشی تلفن همراه و… داشته باشد؛ اما باید توجه‌کرد مرز این حریم خصوصی مواردی است که بر رابطه زناشویی مؤثر هستند. نباید موضوعی را که برای طرف مقابل مهم است یا به رابطه زناشویی مربوط می‌شود از همسر پنهان کرد؛ اما نگفتن موضوعاتی مانند مشکلات کاری، صحبت‌های دوستانه و … که به رابطه زناشویی ربطی ندارند مشمول پنهان‌کاری نخواهند بود. اگر در یك رابطه تمام دارایی و احساس خود را سرمایه گذاری نماییم ولی اعتماد درون آن جای نداشته باشد به‌حتم آن رابطه به جایی نخواهد رسید.

 

 

, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید