اخبار و مقالات

اسفند 20, 1398

نقشه‌ی عشق…

روابط…سنگ‌بنا / شناخت همسر

“نقشه‌ی عشق”مانند نقشه‌ی راهی‌ست که شما از دنیای درونی همسرتان می‌دانید. یکی از موثرترین رازهای زوج‌های موفق، شناخت درست همسران است.

زوج‌های موفق همیشه در جستجوی خصوصیات همسرشان و بیان جزئیات شخصیتی خودشان هستند. البته که لازمه‌ی شناخت زمان است ولی درواقع اکثر زوج‌ها این کار را نمی‌کنند. قبل از ازدواج فرصت مناسبی‌ست برای شناخت همسر.

شاید قبل از ازدواج فرد خودش را از هر نظر خوب نشان دهد، اما به‌راستی‌که حرف‌ها بیانگر رفتارهای‌مان است. وقتی افراد قبل از ازدواج باهم حرف می‌زنند بهتر است بدانند خیلی از حرف‌ها و نظرات قبل از ازدواج، در رفتارهای پس از ازدواج ظاهر می‌شوند، به طور مثال آقایی که می‌گوید مخالف فعالیت خانم در محیط مردانه است، پس از ازدواج فکراَش عوض نخواهدشد.

با صحبت‌های پیش از ازدواج خیلی از رفتارها مشخص می‌شوند. صحبت‌های قبل از ازدواج یک فرصت بسیارعالی برای زوجین است تا بتوانند توانایی خود را برای برقراری ارتباط موثر با یکدیگر تقویت کنند و هم‌چنین توقعات واقع بینانه‌ای از یکدیگر داشته باشند.

 ازدواج امری مهم است و اما درباره آن نباید عجولانه تصمیم گرفت. فکر کنید و با تأمل تصمیم بگیرید. اگر ازدواج بدون شناختِ کافی و عجولانه انجام شود، تصمیم درستی نیست. در چنین شرایطی اگر ازدواج به طلاق منجر شود اثرات بدتری بر جای می‌گذارد و مشکلات به مراتب بیشتر می شوند.

مشاوره پيش از ازدواج توسط کسانی که تحصيلات روان‌شناسی دارند می‌توانند در تشخیص مشکلات شخصيتی افراد و اختلال‌های روانی‌ای که به آن دچار هستند، به ما کمک کند. زوجین در طی روند مشاوره می توانند تحت نظر یک درمانگر حرفه ای با نظرات یکدیگر آشنا شوند و به درک بهتری از انتظارات و رفتارهای یکدیگر برسند.
 مجموعه «سَروِهانا»با بررسی دغدغه‌های شما عزیزان در مشاوره‌‌های پیش از ازدواج، نقشه‌ی راه را برای‌تان هموار خواهد کرد .

, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید