اخبار و مقالات

آبان 13, 1398

دانش‌آموزان، آینده‌سازان کشور

13 آبان روز دانش‌آموز مبارک باد.

دانش‌آموزان مهمترین سرمایه های کشور هستند و بعنوان نسل پویا ، گام اول را در خانواده‌ها برمی‌دارند.
مدرسه همواره کانون تحولات فرهنگی و اجتماعی جامعه بوده و همواره تأثیرات مهمی در فعالیت، حیاط و پویایی علمی جامعه دارد.
دانش‌آموز کسی است که در پی دانش آموختن است . او تشنه دانستن است. او می‌داند که برای فتح فرداهای روشن بدون دانایی و توانایی ممکن نیست و در حصار تنگ کتاب‌های درسی محدود نمی‌ماند و آفاق مطالعه خود را گسترش می‌دهد و به جهان تازه پنجره‌ها می‌گشاد، تا نفسی تازه در هوایی تازه را تجربه کند.

دانش‌آموزان، آینده‌سازان این کشور هستند و همواره باعث افتخار مردم خود بوده‌اند. امروزه نیز آنچه برای دانش‌آموز ایرانی، با اهمیت تلقی می‌شود، آمیختن دانش با  تعهد و تخصص است. داشتن هر یک از این دو به تنهایی مانند پریدن با یک بال است که سرانجام آن تنها سقوط و شکست است ؛ خوب می‌دانند آن چه اصالت دارد، ایمان، معنویت، عدالت و کرامت انسانی است.

وظیفه‌ی دانش آموزان، تنها فراگیری معلومات کتاب‌ها و محتوای علمی درس ها نیست، بلکه توجه به رشد شخصیت، شکوفا ساختن استعدادهای نهفته، تقویت روحیه‌ی خودباوری و اعتماد به نفس است. دانش آموزان می‌توانند هم زمان با تحصیل، بذر باور را در زمین بارور دل ها بی‌افشانند و نهال ایمان را در بوستان جان خود بنشانند تا بعدها پس از فراغت از تحصیل شاهد شکفتن شکوفه‌ی صداقت و خلوص و خدمت بر شاخسار وجودشان باشند.

امروزه جمعیت دانش‌آموزان نزدیک به 14 میلیون نفر می‌باشد که همانا مخترعین و داشنمندان آینده‌ی این سرزمین هستند، و از هم‌اکنون می‌تواند در تبیین الگوی استفاده و اصلاح فرهنگ تاثیر بسزایی داشته باشند. به عنوان مثال، استفاده از دانش آموزان بعنوان همیار پلیس در چند سال اخیر خود گواه روشنی بر این موضوع است که آنان می‌توانند سخن اثر گذار در بین خانوده و سطح عمومی جامعه داشته باشند .

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید