اخبار و مقالات

اسفند 27, 1398

متفاوت باشیم…

روابط..سنگ‌بنا /تحسین کردن

آیا تا به حال پای صحبت کسی که دیوانه‌وار عاشق همسرش است نشسته‌اید؟

آن‌ها کاملاً خیالبافی می‌کنند. طوری رفتار می‌کنند گویی همسرشان ابرقهرمان یا مقدس است. تحقیقات نشان می‌دهند که زوج‌های موفق همسرشان را بهتر از آنچه هستند، می‌بینند. تحسین همان داستانی است که شما درباره همسرتان به خودتان می‌گویید و این کار ما را به سوی پیش‌بینی روابط‌مان سوق می‌دهد…

 بهترین چیزی که آینده رابطه را پیش‌بینی می‌کند داستانی است که زوجین از زندگی خود می‌گویند.

 این کار ارزیابی نهاییِ تغییرپذیری از رابطه و شخصیت همسرتان است. بعضی افراد داستانی از روابطه‌شان می‌گویند که کاملاً منفی است و همه مشکلات زناشویی و رابط‌شان را تعریف می‌کنند. آن‌ها به چیزهایی که در رابطه از دست داده‌اند اشاره می‌کنند.
 اما زوج‌های موفق برعکس عمل می‌کنند: آنها ویژگی‌های منفی که همه ما داریم را کوچک کرده و به خصوصیات مثبت همسرشان اشاره می‌کنند. آن‌ها بجای خشم، سپاس و قدردانی را نشان می‌دهند.

همسرتان را علیرغم تفاوت‌ها همانطور که هست بپذیرید و از تلاش برای تغییر او دست بردارید.

همه زندگی‌ها؛ خستگی، یکنواختی، مشکلات مالی، دشواری سرو کله زدن با فرزندان، مشکلات رفت‌وآمد با اقوام و خویشاوندان، ناامیدی‌های عمده زندگی، مشکلات کنار آمدن با تفاوت‌ها و تضادها و .. را دارند. تنها تفاوت این‌ست که همین مشکلاتی که ممکن است موجب گسستگی زندگی یک زوج شود می‌تواند زوجهای دیگری را از پیش بیشتر به‌هم نزدیک کند. تفاوت در عملکرد آن زوج‌ها و واکنش آن‌ها به مسائل است نه در خود رویدادها.

 

, , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید